« »

lip
8

Cosmic Panda – czyli nowy YouTube nadchodzi!

Kategorie: Google, YouTube

Google pomału odświeża swoje produkty. Zaczął od głównej strony wyszukiwarki poprzez Mobilną Wyszukiwarkę, Gmail, Kalendarz, Mapy, kończąc póki co na YouTubie. A bardziej konretyzując na Cosmic Panda, bo tak właśnie gigant z Mountain View nazywa nowy wygląd (ale nie tylko) Youtube’a.

Co dokładnie nowego?

Przede wszystkim wygląd – czarno-biało-szara stylistka. Wyróżnione nazwy kanałów/użytkowników. To jedna z ważniejszych rzeczy, która się zmieniła i jest zauważalna. Kolejną bardzo fajną rzeczą jest możliwość przeskalowania w czterech różnych formatach dany filmik bez konieczności ładowania się od początku, gdyż YouTube nie zmienia automatycznie rozdziałki. Duży plus :) Ostatnią najważniejszą zmianą jest (niestety działającą tylko w Chrome) funkcja słuchania/oglądania bez konieczności przerywania, kiedy buszujemy w poszukiwaniu czegoś innego.

Przykładowo oglądamy filmiki z Imagine Cup 2011, które aktualnie odbywają się z Nowym Jorku (dla przypomnienia w tamtym roku były u nas – miałem okazję być :). Ale szukamy czegoś innego, bo chcemy obejrzeć, co innego np. stracone gole przez Jagielonię we wczorajszym meczu z Kazachami (swoją drogą przegranym). Normalnie filmik z IC by nam się wyłączył, ale teraz się minimalizuje i gra dalej. Czy to nie cudowne? ;-)

Jak włączyć nowego Youtube

Bardzo prosto. Wystarczy wejść na ten link i kliknąć “Try”. Już możemy się cieszyć nowym YouTube’m. Zmiany zdecydowanie na plus. A Wy jak je oceniacie?

Komentarze